Droga do spokoju ducha

Blog o tym, jak przestać się martwić – Spokój Ducha

spokoj ducha jak przestać się martwić

Skąd ten pomysł?

W przestrzeni blogowej nie znalazłam ani jednego miejsca, w którym problem martwienia się zostałby potraktowany kompleksowo. Istnieją pojedyncze wpisy, w ramach szeroko pojętego rozwoju osobistego i walki ze stresem. Uważam jednak, że temat zamartwiania się zasługuje zdecydowanie na swoje oddzielne miejsce w sieci.

 

Dlaczego „spokój ducha”?

Z psychologicznego punktu widzenia nie powinniśmy się skupiać na tym, czego nie chcemy. Przeciwieństwem zamartwiania jest wewnętrzna równowaga, harmonia umysłu czyli spokój ducha. Stan, który stanowi najwyższą formę szczęścia i do którego wszyscy powinniśmy dążyć.
Dlaczego odnaleźć a nie osiągnąć spokój ducha?
Osiągamy zawsze coś na zasadzie wzrostu, coś powstaje z niczego lub coś się zwiększa. Spokoju ducha nie musimy tworzyć lub zwiększać, bo mamy go w sobie od zawsze. Musimy go tylko odnaleźć.

 

Dla kogo ten blog?

Dla wszystkich, którzy się martwią, boją, przejmują, stresują i chcieliby to zmienić za pomocą konkretnych narzędzi i metod prezentowanych na blogu.

 

W jakim celu powstał?

Aby pomóc ludziom, po prostu. Żeby przestali trwonić swoją bezcenną życiową energię, która jest zasobem wymagającym szczególnej troski i mądrego zarządzania. Moim zamiarem jest prezentowanie konkretnych treści, wskazówek i narzędzi jak przestać się martwić i odnaleźć spokój ducha.

Witam wszystkich serdecznie i zapraszam do zmiany życia na lepsze.

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Wątki w komentarzach
1 Odpowiedzi na wątek
0 Obserwujący
 
Najczęściej reagowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
2 Komentuj autora
krzysztofSpokój Ducha Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
krzysztof
Gość

Bać się trzeba.Kto się nie boi ten wiele razy pakuje się w sytuacje na granicy ryzyka czy wręcz ryzykowne.Uważam ,że banie się to element właśnie spokoju ducha.

krzysztof
Gość

Co innego banie się czyli obawy a co innego ustawiczne lękanie się.To lękanie się właśnie stanowi problem.