Droga do spokoju ducha

Przepowiednie dla Polski i Europy cz.5 – Nostradamus

Nostradamus o Polsce

Nostradamus i jego przepowiednie – wydawać by się mogło temat banalny i że nic nowego nie da się z niego wydobyć. Tymczasem  w świetle wydarzeń, choćby z ostatniej dekady, jego proroctwa prowadzą do zaskakujących wniosków, przede wszystkim dla nas Polaków.

Inwazja na Europę

Kto chociaż raz zetknął się z przepowiedniami Nostradamusa wie, że tematem przewodnim jego centurii jest inwazja muzułmańska na Europę. Nostradamus żył w czasach, kiedy widmo najazdu islamskiego spędzało sen z powiek całej Europie Zachodniej. Nostradamus uważał, że temu zagrożeniu Europa będzie musiała wielokrotnie stawić czoła także w przyszłości, nie wyłączając XXI w.

W dzisiejszych czasach widzimy dobrze, że wojujący odłam tej religii niewiarygodnie umocnił swoją pozycję na świecie. Liczba muzułmanów w Europie stale rośnie, a olbrzymia fala imigrantów z krajów islamskich, jaka w ostatnich latach zalała kraje zachodnie dopełniła całości. Brakuje tylko charyzmatycznego przywódcy, który potrafiłby zjednoczyć siły islamu i Europa znajdzie się w dramatycznym położeniu.

Co ciekawe, Nostradamus w swoich centuriach wielokrotnie przepowiada takiego „męża Wschodu”, Mahdiego, który zjednoczy kraje muzułmańskie i rozpęta wojnę trwającą aż 27 lat. Będzie to wojna najgorsza z możliwych, bo religijna. Kalifat Wielkiego Talibanu – jak nazywał Nostradamus imperium islamskie, będzie zdobywał Europę kraj za krajem, zaczynając od basenu Morza Śródziemnego.

 

Kalifat Wielkiego Talibanu to współczesne Państwo Islamskie?

Wystarczy porównać poniższe mapy.

Mapa nr 1 według Nostradamusa. Czarne pola na mapie oznaczają główny zasięg terenów, które zostaną podbite w XXI w. przez Kalifat Wielkiego Talibanu.

Kalifat Wielkiego Talibanu

Mapa nr 2 została opublikowana przez Państwo Islamskie w 2015 r.  Zaznaczono na niej kraje, które mają stać się częścią kalifatu w najbliższej przyszłości. Podobieństwo jest zdumiewające.

 

Wojna! Wojna!

Mahdi, wódz kalifatu, ma połączyć dwa zwalczające się odłamy islamu: sunnitów i szyitów. Następnie z wielomilionową armią runie na Europę.

Wielkie ogniste zdobyczne grzyby

I świetliste strzały spadając z nieba

Będą towarzyszyły jego pochodowi.

Wojna ! Wojna ! przybędzie do dumnych i chorych republik Zachodu.***

Mapa nr 3 przedstawia główny kierunek islamskiej inwazji na Europę.

inwazja islamu na Europę

 

Nostradamus a losy Polski

Nostradamus o Polsce pisał niewiele prawdopodobnie z dwóch powodów:

Po pierwsze był Francuzem (pochodzenia żydowskiego), katolikiem i zrozumiałe, że najbliższe były mu sprawy dotyczące przyszłości jego własnej ojczyzny.

Po drugie, na terenie naszego kraju działań wojennych w czasie III wojny światowej praktycznie nie będzie, więc Nostradamus nie bardzo miał o czym pisać. I całe szczęście!

 

5 powodów dlaczego Polska ma ocaleć

Analizując przepowiednie Nostradamusa można wywnioskować, że Polska w czasie nadchodzącej wojny praktycznie nie ucierpi z następujących powodów:

Po pierwsze, po raz pierwszy w historii pomoże nam położenie geograficzne, w tym wypadku znaczne oddalenie od basenu Morza Śródziemnego, gdzie będzie miał miejsce główny teatr działań wojennych. Na mapach wyraźnie widać, że Polska będzie wolna od bezpośredniej okupacji islamskiej.

Po drugie, Polska nadal nie jest ani bogatym, ani znaczącym krajem W Europie i w związku z tym  nie będzie również traktowana poważnie jako przeciwnik, ani nie wzbudzi szczególnego zainteresowania agresora. Również nasze północno-wschodnie położenie nie będzie miało strategicznego znaczenia, zwłaszcza po rozgromieniu Rosji przez Chiny. Armia islamska skupi się na pustoszeniu przede wszystkim krajów południowo-wschodniej, południowej i zachodniej Europy omijając Polskę.

Trzeci czynnik będzie stanowić polska jednolitość etniczna bez tak licznej jak w zachodniej Europie diaspory muzułmańskiej,  którą można by było wykorzystać jako V kolumnę.

Czwartym prawdopodobnym powodem jest to, że Polska może stanowić rodzaj buforu między Chinami podbijającymi Rosję, a światem islamu podbijającymi Europę. Wydaje się, że oba państwa rozwiązanie sprawy polskiej pozostawią sobie na później.

Piątym, chyba najciekawszym i najbardziej zaskakującym powodem jest to, że Polska zawrze sojusz z Kalifatem Wielkiego Talibanu, przez co zostanie ocalona.

 

Sojusz taktyczny z islamem

Mówi o tym wyraźnie ten czterowiersz:

Okrutnie Kościół Boga będzie prześladowany,

Jego świątynie splądrowane ze szczętem,

Nagie dziecię przy matce w podartych łachmanach,

Arabowie i Polacy zjednoczeni, jak nigdy przedtem.*

Według innego tłumaczenia:

Z Boga Kościół będzie zgubiony

Święty dom będzie splądrowany

Dziecko będzie matkę nocą w koszuli porzucać

Arabowie będą z Polską w sojuszu.**

 

Rzeczywiście, trudno doszukać się w dotychczasowej historii politycznej Polski jakiegokolwiek sojuszu z Arabami. Wygląda na to, że taki scenariusz dopiero przed nami. Polska w czasie III wojny światowej będzie postępować bardzo roztropnie sprzyjając zawsze silniejszemu. Prawdopodobnie właśnie poprzez taką politykę urośnie w siłę oraz znacznie rozszerzy swoje terytorium zajmując m.in. Ukrainę, Białoruś, kraje nadbałtyckie oraz część Rosji.

O tym jak blisko Polski będzie wróg świadczy następujący fragment:

Słaby zacznie pośpiesznie wdawać się w sojusze.

Zdradzieccy wrogowie wespną się na potężne mury.

Osłabiona atakami Bratysława zadrży:

Lubeka i Miśnia wesprą muzułmanów.*

Wynika z tego, że nie tylko Polska ukorzy się przed najeźdźcą i zdecyduje się na zawarcie porozumienia.

 

Nagła zmiana frontu

Oczywiście sojusz polsko-arabski będzie zagraniem czysto taktycznym w obliczu wielkiej potęgi armii islamskiej! Po militarnym załamaniu się agresora Polska ma szybko odwrócić pakty wojskowe i uderzyć byłego już sojusznika od tyłu, albo raczej od dołu. Polska wraz z nowymi sprzymierzeńcami ma zaatakować armię islamską przez „miękkie podbrzusze Europy” czyli w basenie Morza Śródziemnego. Co ciekawe, udział w aliansie z Polską takich krajów jak Rumunia i Czechy wskazuje na to, że Europa Północno-Wschodnia nigdy nie stanie się głównym celem inwazji islamskiej.

Rumuni, Anglicy, Polacy i Czesi

Zawiążą nowe porozumienie,

Żeby przeprawić się przez Cieślinę Gibraltarską i uderzyć

Podstępnie na Italię i Hiszpanię.*

 

Zwycięstwo Polski

Po wojnie w Europie ma zostać mniej niż połowa ludności, z czego Polska ma być najludniejszym krajem, bo na jej terytorium nie będą się toczyć działania wojenne. Według Nostradamusa rządzić będą tylko dwa mocarstwa Polska i Francja. Po wielkim zwycięstwie obydwa kraje podzielą między siebie Europę wzdłuż rzeki Łaby. Do Wielkiej Lechii – bo tak będzie znowu nazywać się Polska – powrócą stare słowiańskie ziemie podbijane na przestrzeni 1000 lat przez Niemców. Polska ma zjednoczyć wszystkie ziemie Słowian, w tym upadłą Rosję. Granice Lechii sięgać będą aż do Uralu, Kaukazu i Morza Czarnego.

Królem Wielkiej Lechii zostanie III Krak Niezwyciężony, wybitny dowódca i strateg, który nie przegra żadnej bitwy.

W końcu dwudziestego przed Bożym Ciałem,

Narodzi się biednemu Słowianinowi Trzeci Krak,

Potomek Wielkiego Królewskiego Rodu Jagiellonów.

Będzie największy z dwóch przed nim i dwóch po nim,

Niezwyciężony dowódca, wyzwoli kraj od wpływu muzułmanów.

Zostanie Królem Polski i dwunastu Narodów Europy – jako przyjaciel króla Henryka!

 

Po 500 latach kraj Jagiellonów powstanie z kolan.

Zastąpi na wschodzie Wielkiego Rusa.

Razem z Francją w wielkim Przymierzu

Po III wojnie rządzić będą razem Europą.***

 

Biorąc pod uwagę jak dynamicznie zmienia się sytuacja w Europie i na świecie w ciągu ostatnich lat, taki scenariusz wcale nie wydaje się już, aż tak bardzo nieprawdopodobny.

 

Tutaj możesz przeczytać wszystkie części cyklu Przepowiednie dla Polski i Europy:

o. Klimuszko cz.1,  o. Klimuszko c.d. cz.2Ossowiecki cz.3,Przepowiednia z Tęgoborzy cz.4

Polub nasz fanpage

* Peter Lemesurier „Nostradamus o XXI wieku” 2004

** Zbigniew Szymaniak „Centurie Nostradamusa Interpretacje”1990

*** Peter Lemesurier “The Final Reckoning” 1993

20
Dodaj komentarz

avatar
6 Wątki w komentarzach
14 Odpowiedzi na wątek
0 Obserwujący
 
Najczęściej reagowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
13 Komentuj autora
ForestoJulekSpokój DuchaKilerAsia Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Magda Lena
Gość
Magda Lena

Najlepszy artykuł o Nostradamusie, jaki do tej pory czytałam!! Na większości portali wszystko na jedno kopyto, chyba na zasadzie kopiuj/wklej 😉 No i wreszcie coś o Polsce. Co mnie obchodzi reszta Europy? Chcę wiedzieć, co się będzie działo u nas. Myślałam, że Nostradamus nic o Polsce nie pisał, a jednak. Ogólnie mega ciekawa interpretacja .

Blue Blues
Gość
Blue Blues

Oby się sprawdziło odnośnie Polski. Faktycznie, takie zagrożenie jest mega realne.

Darr
Gość
Darr

“Pod koniec dwudziestego narodzi się..”- czyli pod koniec dwudziestego wieku, więc nasz przyszły król już żyje i teraz ma co najmniej dwadzieścia parę lat lub trzydzieści parę!

Pawelus
Gość
Pawelus

Król Władysław Jagiełło miał 38 lat gdy został królem Polski. Skoro Nostradamus pisze że; “kraj Jagiellonów powstanie z kolan po 500 latach” to wszystko jest bardzo prawdopodobne.

Zdzichu
Gość
Zdzichu

Te teksty o Nostardamusie to lipa, Nostardamus nigdy nigdzie takich rzeczy nie napisał. Prawdą jest natomiast że w necie przypisuje mu sie te teksty a prawdziwym autorem tych wypocin sa ludzie ze służb specjalnych ktorzy zajmowali się procesami sterowania społeczeństwami tzw psychotronika

Pawelus
Gość
Pawelus

Ciekawe kto Tobą sterował; Urząd Bezpieczeństwa PRLu, czy radzieckie KGB?

Ryszard
Gość
Ryszard

Tu macie analizę Atraktora z 2012 r. Przepowiednia;117,79(czterowiersz); W 21 po śmierci Arki ( J.P. II) dwie partie zanarchizują kraj, Polak Polakowi i Krzyż Krzyżowi, nigdy nie były sobie tak wrogie – nawet wtedy, kiedy ich ziemie dzielili obcy! Atraktor 2013-10-21 23:35:36 Przepowiednia;31,96(czterowiersz); Dwóch z jednej krwi zawiążą w Warszawie, nierozsądny układ i z tymi z lewa i z tymi z prawa, W czasie ich rządów głupi z mądrym doprowadzą ich do upadku. Po marnym losie pierwszych taki sam los spotka drugich!  Atraktor  2013-06-11 17:20:31 Analiza Atraktora przepowiedni Nostradamusa : Atraktor : 9-12-2012  napisał/a: Kończąc temat Generała-Dyktatora panującego w Polsce… Czytaj więcej »

Jaksa
Gość
Jaksa

Czy ten islam i to przymusowe nawracanie nie przyjmuje obecnie formy przymusowego przyjmowania pewnego eliksiru? Oprnych będą prześladować…
Szczerze, już dziś a za kilka lat już z pewnością żaden Polak nie będzie miał wpływu na losy swojej Ojczyzny! Chyba, że czegoś po prostu nie dostrzegam, a nawet chciałbym się mylić!

Asia
Gość
Asia

Tym dyktatorem będzie gen. Różański.Nostradamus pisze o nim ; zapomniany generał.

Julek
Gość
Julek

To nie jest takie pewne że to będzie Różański. On ma być dawniej chwalony a zapomniany. To ma być ktoś kto był na misjach i przeszedł na Islam. Kandydatów do stanowiska Generała Dyktatora jest co najmniej kilku. A jeszcze trzeba wziąć pod uwagę że w czasie gdy był na misji mógł nie być jeszcze generałem. To powiększa znacząco liczbę potencjalnych kandydatów.

Kiler
Gość
Kiler

A pamiętacie jak pod koniec lat 90 byly programy w tv o Nostradamusie że ludzie beda chodzić w świńskich maskach ?

Foresto
Gość
Foresto

Pamiętam ten program i stwierdzenie, że człowiek świnia będzie unosił się w przestworzach. Prowadzący stwierdził, że to przypomina mu współczesnych pilotów myśliwców w maskach.