Droga do spokoju ducha

Mało znane przepowiednie dla Polski cz.1 – Przepowiednia Mikołaja Sikatki

przepowiednia mikołaja sikatki

 

Proroctwa jasnowidzów, przepowiednie wizjonerów, a także rozmaite prognozy mistyków cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Większość sięga po nie z czystej ciekawości, ale dla wielu osób stanowią one skuteczne narzędzie psychologiczne, które pomaga uśmierzyć skołatane nerwy i uspokoić zalęknione serce. Przepowiednia Mikołaja Sikatki pozwala z nadzieją spojrzeć w przyszłość.

Cykl Przepowiednie dla Polski i Europy na moim blogu zanotował do tej pory kilkadziesiąt tysięcy odsłon. Są to w większości przepowiednie znane i szczegółowo przeze mnie przeanalizowane. Widząc ogromną popularność przepowiedni postanowiłam rozpocząć cykl o proroctwach mniej znanych. W swojej wymowie są one równie pokrzepiające, zwłaszcza dla nas, Polaków. Jedną z nich jest tytułowa przepowiednia Mikołaja Sikatki zwana także objawieniem licheńskim. Jej treść zadziwiająco trafnie pasuje do dzisiejszych czasów.

 

Przepowiednia Mikołaja Sikatki z połowy XIX w.

Mikołaj Sikatka był ubogim pasterzem z Grąblina niedaleko Konina. Modlącemu się przed obrazem Mikołajowi wielokrotnie ukazała się Matka Boska, odsłaniając przed nim wizje przyszłości. Kiedy objawienia, których doświadczył zaczęły się spełniać (m.in. epidemia cholery), rozwinął się kult obrazu, a następnie powstało sanktuarium w Licheniu. A oto treść objawienia:

 

Męczennicy I i II wojny

„Najbardziej podstępne zamiary ciemiężycieli – rozbijają się o wasze matki. One dadzą narodowi liczne i bohaterskie dzieci. Te dzieci – w czasie powszechnej pożogi świata – wywalczą wolną ojczyznę.

Szatan będzie siał niezgodę pośród braci…Nie zagoją się jeszcze wszystkie rany i nie dorośnie jedno pokolenie, a ziemia, powietrze i morza obleją się krwią tak obfitą, jakiej dotąd nie było. Ta ziemia będzie przesiąknięta łzami, popiołem i krwią męczenników świętej sprawy. W sercu kraju młodzież legnie na ofiarnym stosie. Niewinne dzieci polegną od miecza. Ci nowi, a nieprzeliczeni męczennicy będą za wami błagać przed tronem Sprawiedliwości Boga, gdy będzie bój ostateczny o dusze całego narodu, gdy będzie sąd nad wami…”

 

Z Polski wyjdzie nadzieja udręczonej ludzkości

“W ogniu długich doświadczeń oczyści się wiara, nie zagaśnie nadzieja, nie ustanie miłość. Będę chodziła między wami, będę was bronić, będę wam pomagać, przez was pomogę światu. Ku zdumieniu wszystkich narodów świata – z Polski wyjdzie nadzieja udręczonej ludzkości.
Wtedy porusza się wszystkie serca radością, jakiej nie było przez tysiąc lat. To będzie znak największy dany narodowi, na opamiętanie i ku pokrzepieniu. On was zjednoczy. Wtedy na ten kraj udręczony i upokorzony spłyną łaski wyjątkowe, jakich nie było od tysiąca lat. (…)

 

Warunkowość proroctwa

„Jeśli naród polski się poprawi, będzie pocieszony, ocalony, wywyższony, za przykład dawany innym narodom. Szatan będzie z nim walczył na wszelki sposób, aby nie dopuścić do jego odrodzenia, ale ostateczne zwycięstwo będzie ze mną (…) Nie dajcie się uwieść piekielnemu smokowi, ale dochowajcie wierności Bogu, ja was swym płaszczem okryję od śmiertelnych nieszczęść.
Ten kraj, ten naród – ile razy będzie się do mnie uciekał – nigdy nie opuszczę, ale obronię i do swego serca przygarnę – jak tego orła białego.”

 

Przepowiednia Mikołaja Sikatki – interpretacja

Pierwsza część przepowiedni mówi o odzyskaniu przez Polskę niepodległości. W połowie XIX w. wydawało się to mało realne, zwłaszcza dla prostego wieśniaka, którego całe życie upłynęło pod zaborami. Mikołaj Sikatka za przepowiadanie odrodzenia Polski był zresztą przez władze carskie aresztowany i torturowany, nie zmieniło to jednak jego zeznań. Wyszedł z więzienia dopiero za sprawą fałszywego zaświadczenia lekarskiego, które stwierdzało u niego chorobę psychiczną.

 

W dalszej części mamy zapowiedź II wojny światowej i straszliwych cierpień zadanych narodowi polskiemu. Co ciekawe jest mowa o tym, że męczennicy za wolność będą się w przyszłości wstawiać za nami u Boga. Ten fragment przypomina wizję o. Klimuszki, który również mówił o milionach męczenników, którzy modlą się za nas w niebie.

 

Na uwagę zasługuje również fragment mówiący na temat boju o duszę całego narodu. Czy chodzi o bój w sensie duchowym pojmowanym jako sąd ostateczny? Czy może chodzi o znaczenie dosłowne rozumiane w sensie walki o ocalenie narodu w obliczu zagrożenia eksterminacyjnego, jak sugerują niektóre teorie?

 

W przepowiedni jest również zapowiedź udręczonej ludzkości. To sformułowanie sugeruje ciągły, długotrwały terror i powszechne prześladowanie. Przypomina to apokaliptyczny wielki ucisk, a ten z kolei przywodzi na myśl obecne czasy. Do tej pory nie mogliśmy powiedzieć chyba o żadnym okresie w historii, w którym ludzkość byłaby gnębiona w sensie globalnym. Wojny i rozmaite uciski miały charakter lokalny, mniejszy lub większy, ale w żadnym wypadku nie chodziło nigdy o cały świat. Nawet w czasie II wojny światowej, ludność cywilna była prześladowana, ale tylko na terenach okupowanych. Reszta świata żyła w miarę spokojnie. Czyżby zatem przepowiednia odnosiła się właśnie do obecnych czasów i prawdziwego globalnego ucisku?

 

Polska uratuje świat?

Ku zdumieniu całego świata z Polski ma przyjść ratunek dla ludzkości. W takiej sytuacji zaskoczenie świata wydaje się być zupełnie zrozumiałe. Kto by się spodziewał, że Polska, będąca na marginesie światowego życia politycznego i ekonomicznego odegra znamienną rolę w dziejach całej ludzkości? Według przepowiedni ma się stać coś, co Polaków zjednoczy, doprowadzi do niebywałego wręcz rozkwitu, a z tego będą brały przykład inne narody. Będzie to impuls tak potężny, że wybuchnie powszechna euforia, jakiej nie było od tysiąca lat.

 

Rola Polski w odrodzeniu świata bardzo przypomina inne znane proroctwa:

Malachiasz

“Polsce przypadnie na przyszłość dzieło misji najtrudniejszej, akcja niesienia miłości i przebaczenia”

 

Siostra Faustyna

“Z niej (z Polski) wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście moje”

 

Ojciec Klimuszko

“Polska będzie źródłem nowego prawa na świecie, a kraj ten zostanie uhonorowany tak wysoko jak żaden w Europie”, “Polsce będą się kłaniać narody Europy. Widzę mapę Europy, widzę orła polskiego w koronie. Polska jaśnieje jak słońce i blask ten pada naokoło. Do nas będą przyjeżdżać inni, aby żyć tutaj i szczycić się tym”.

 

Bożymir Istomilski

„Po Antychryście nie nastąpi koniec świata, lecz będzie długi wspaniały okres przodownictwa polskiego, gdyż cały świat uzna porządek polski za jedynie możliwy.”

 

“Trzy proroctwa” Szpyrkówna

„Później wy Polacy wyznaczeni będziecie do znamiennej roli, bowiem Pan dla was miłosierdzie i łaskę wielką ma. Za długie lata cierpień oraz bardzo mocną jeszcze i gorącą wiarę waszą, Bóg nie będzie was karał, a zaś przeciwnie błogosławić i wspomagać was w poczynaniach będzie.

Wam przeznaczonem jest stworzyć coś zupełnie nowego, możliwie idealnego. Stworzycie więc system ustrojowy, który usunie dotychczasową pychę, chciwość, fałsz, krzywdę, a natomiast wprowadzi zasadę poszanowania godności człowieczej, miłosierdzia i współczucia, opartych na wzajemnej pomocy oraz braterstwie.

Kierować wówczas wami będą ludzie o wysokiej bardzo wartości moralnej i etycznej oraz mający potężną, a wzniesiona bardzo moc duchową. Natchnienie do wielkiej pracy nowoustrojowej będą czerpali z wyższych przeogromnych prądów zaświatowych, a nie z pyłu życia i mol0ocha złota, ani też brutalnej siły i przemocy. (…)”

 

Na koniec warto zwrócić uwagę na warunkowość przepowiedni. Polska zostanie ocalona i wywyższona tylko wtedy, jeśli zaufa Bogu i nie da się oszukać “piekielnemu smokowi”. Można go przyrównać do apokaliptycznej Bestii lub Antychrysta, któremu nie możemy dać się zwieść.

 

Nie traćmy zatem nadziei, ani ducha, ani głowy. Przepowiednia Mikołaja Sikatki podobnie jak większość proroctw przewiduje, że Polska ma zająć szczególne miejsce w budowaniu przyszłego bardziej sprawiedliwego świata.

Cytaty pochodzą z książki pt. “Dobre proroctwa i przepowiednie dla Polski” autorstwa Zbigniewa Przybylaka. Serdecznie polecam tą lekturę wszystkim zamartwiaczom.

Mało znane przepowiednie dla Polski cz.2 – Tajemnicze proroctwo z 1939 r.

Mało znane przepowiednie dla Polski cz.3 – Podlasianka

Zapraszam na facebook

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Wątki w komentarzach
2 Odpowiedzi na wątek
0 Obserwujący
 
Najczęściej reagowany komentarz
Najgorętszy wątek komentarza
4 Komentuj autora
GabiSpokój DuchaKajmanAnia Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ania
Gość
Ania

Spokoju Ducha, już dawno chciałam o tym napisać. Naprawdę szacunek za to, co robisz. To, o czym piszesz jest bardzo pocieszające. Ja mam przez to wszystko, co się dzieje id 2 lat straszne lęki. Niby sobie tlumaczę, że będzie dobrze, ale jestem wrazliwcem i wszystko przeżywam ze zdwojoną siłą. Nie wiem czy te przepowiednie są prawdziwe czy nie, ale wlewają we mnie taki jakiś spokój i nadzieję. Może nie wszystko jeszcze stracone?

Kajman
Gość
Kajman

Kto to jest Bożymir Istomilski? Pierwsze słyszę

Gabi
Gość
Gabi

Przepowiednie niektórych wspolczesnych jasnowidzow mają efekt odwrotny; zamiast przywracać nadzieję jedynie dołują. Ale w sumie to nie ich wina. Widzą, co jasno-widzą.