Spokój Ducha – czyli jak przestać się martwić.
Jedyny taki blog w Polsce, który kompleksowo traktuje problematykę zamartwiania się.

Jak przestać się martwić. W przestrzeni blogowej nie znalazłam ani jednego miejsca, w którym to zagadnienie stanowiłoby temat przewodni. Istnieją pojedyncze artykuły, w ramach szeroko pojętego rozwoju osobistego czy walki ze stresem. Uważam jednak, że problem ten jest na tyle ważny i powszechny, że zdecydowanie zasługuje na swoje oddzielne miejsce w sieci, w którym zostałby potraktowany dogłębnie i wielopłaszczyznowo.

Dlaczego „spokój ducha”?

Z psychologicznego punktu widzenia nie powinniśmy się skupiać na tym, czego nie chcemy. Przeciwieństwem zamartwiania się jest wewnętrzna równowaga, harmonia umysłu czyli spokój ducha. Stan, który stanowi najwyższą formę szczęścia i do którego wszyscy powinniśmy dążyć.

Dlaczego odnaleźć a nie osiągnąć spokój ducha?

Osiągamy zawsze coś na zasadzie wzrostu, coś powstaje z niczego lub coś się zwiększa. Spokoju ducha nie musimy tworzyć lub zwiększać, bo mamy go w sobie od zawsze. Musimy go tylko odnaleźć.

Dla kogo ten blog?

Dla wszystkich, którzy się martwią, boją, przejmują, stresują i chcieliby to zmienić za pomocą konkretnych narzędzi i metod prezentowanych na blogu. Dla tych co chcą wiedzieć jak przestać się martwić.

Znajdź spokój ducha- przestań się martwić

W jakim celu powstał?

Aby pomóc ludziom, po prostu. Żeby przestali trwonić swoją bezcenną życiową energię, która jest zasobem wymagającym szczególnej troski i mądrego zarządzania. Moim zamiarem jest prezentowanie konkretnych treści, wskazówek i narzędzi jak przestać się martwić i odnaleźć spokój ducha.

Witam wszystkich serdecznie i zapraszam do zmiany życia na lepsze.

Masz pytania? Chcesz porozmawiać? Napisz do mnie!